Melissa Group Case: 2 Milyon, yoxsa 173 Min
Səs-küylü qalmaqalın tərəflərinin fikirləri / FOTO / VİDEO / TƏFƏRRÜAT
Bakının Yasamal rayonu, Alatava rayonu, Əbdülvaqab Salamzadə küçəsində yerləşən yaşayış binasının “Melissa Group” tikinti şirkəti tərəfindən sökülməsinə cəhd xəbərinin yeni davamı gəlib.
Xüsusilə, Melissa Group-un nümayəndəsi Arzuman Murtuzayev bildirib ki, söküntü guya səhvən, şirkət rəhbərliyinin göstərişi olmadan baş verib.
“Əməkdaşımız evdə kiminsə yaşadığından xəbərsiz idi, bu ərazidə 55 ev var idi, onlardan 54-nü sahiblərinin razılığı ilə sökdük.
Biz Həbib Hacıyevə bazar dəyərindən xeyli yüksək olan 651 min manat təklif etdik. “O, 2 milyon manata yaxın pul tələb edir”, – deyə A.Murtuzayev “Xəzər” telekanalına bildirib.
Bununla bağlı Kalibre.Az evin sahibi Həbib Hacıyevlə əlaqə saxlayıb və o, tikinti şirkəti nümayəndəsinin iddialarını qəti şəkildə təkzib edib.
“Melissa Group 3 ildir ki, ailəmi evdən çıxarmağa çalışır.İndi isə iddia edirlər ki, məndən iki milyona qədər hədsiz pul tələb edirəm, vəziyyətdən öz məqsədlərim üçün istifadə edirəm, ondan sui-istifadə edirəm.
Rəsmi olaraq bildirirəm ki, bu yalandır! Əvvəla, ailəmin 25 ildir yaşadığı evi satmaq fikrim yoxdur. İkincisi, mən adekvat insanam və adekvat təklif alsaydım, bunu qiymətləndirərdim.
Mənə ev üçün heç bir rəsmi (sənədli) kompensasiya təklif olunmayıb.
24 dekabr 2024-cü il tarixdə mənə şirkət adından icazəsiz və sənədsiz tikildiyi iddia edilən evə görə 173 min manat təzminat təklif olundu və əks halda işin məhkəməyə aparılacağını bildirərək evdən çıxarılması üçün 10 gün vaxt verildi. Evimin bütün lazımi sənədləri və mülkiyyət sənədi (reyestrdən çıxarış, yəni “alqı-satqı sənədi”) var. Əmlak sahibini bir sənədi ləğv etmək üçün necə məhkəməyə verə bilərsiniz? Mülkiyyət hüququ Konstitusiya ilə qorunur.
Melissa Group, sadəcə olaraq, qanunsuz fəaliyyətinə legitimlik pərdəsi verməyə çalışır. Evimin ətrafında hər hansı ağır tikinti texnikasının istifadəsini qadağan edən Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsinin qərarı var.
Lakin Melissa Park məhkəmənin qərarına məhəl qoymayıb, evin yaxınlığında davamlı olaraq ağır tikinti texnikası işləyir, bina titrəyirdi”, – deyə H.Hacıyev bildirib.
Xatırladaq ki, “Melissa Group” şirkətinin rəhbəri Qalib Məmmədov artıq saxlanılıb .
Həbs dünən axşam saatlarında Bakının Yasamal rayonu ərazisində aparılan söküntü işləri ilə bağlı başlanmış cinayət işi çərçivəsində baş verib.
Bu fakt Caliber.AzAzərbaycan Daxili İşlər Nazirliyinin  mətbuat xidmətindən məlumatı təsdiqləyiblər  .
Biz hadisələri izləyəcəyik.